
Jak wybrać gofrownicę?
Nie da się ukryć, że najlepszym rozwiązaniem jest gofrownica gastronomiczna. Jednak na ten model zazwyczaj decydują się restauracje i bary szybkiej obsługi. Oczywiście przed zakupem konkretnego modelu należy wiedzieć, jakie parametry warto wziąć pod uwagę. Wiele osób chce, aby to elektryczne urządzenie kuchenne posiadało możliwość przygotowywania gofrów w różnych kształtach. Warto dodać, że to oczywiście nie wszystko, ponieważ wysokiej jakości gofrownica profesjonalna odznacza się także efektywnością. Z drugiej strony wielu osobom zależy na tym, aby cena urządzenia nie była zbyt wysoka. Dodatkowo należy także zwrócić uwagę, na:
- płytę grzewczą - to jeden z elementów gofrownicy, który ma kontakt z ciastem. Wskazane jest więc, aby płyta grzewcza odznaczała się wytrzymałością. Najlepiej jeśli ten detal jest żeliwny lub został wykonany z nieprzywierającego materiału,
- regulacja temperatury - część gofrownic działa bez tej funkcji, jednak nie da się ukryć, że regulacja w ogromnym stopniu ułatwia korzystanie z urządzenia,
- obudowa - akcesorium działa dobrze wyłącznie wtedy, gdy jej obudowa jest wykonana z wysokiej jakości materiałów,
- moc - urządzenia do użytku domowego powinny posiadać co najmniej 800 W. Moc gofrownicy gastronomicznej najczęściej wynosi około 2000 W.
Jak już wcześniej wspomniano możliwość uzyskania różnych kształtów, do których zaliczamy np. serduszka, to ciekawe urozmaicenie wypieków. Na szczególną uwagę zasługuje również gofrownica bąbelkowa, dzięki której można upiec niezwykle popularne w ostatnim czasie gofry bubble.
Oprócz powyższych parametrów powinniśmy zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kwestii do których zaliczamy m.in. obecność schowka na kabel, antypoślizgowe nóżki czy możliwości przechowywania sprzętu. Jeśli weźmiemy pod uwagę te parametry, z pewnością wybierzemy model, który spełni nasze oczekiwania.
Jak zrobić chrupiące gofry?
Jak zrobić pyszne gofry? Do ich przygotowania po pierwsze niezbędna jest odpowiednia gofrownica. Wysokiej jakości produkt ułatwia pieczenie, a z drugiej strony wpływa na chrupkość. Po drugie - sprawdzony przepis na ciasto. Nie da się ukryć, że to właśnie od niego zależy czy wafel będzie sprężysty, puszysty i delikatny.
Deser a może słodkie śniadanie? Przepis na ciasto na gofry
Wbrew pozorom pieczenie gofrów w domu nie należy do najtrudniejszych zadań. Gdy mamy pod ręką gofrownicę, potrzebny jest jedynie przepis i odpowiednie proporcje poszczególnych składników. To właśnie dzięki wyjątkowej recepturze masa uzyska idealną konsystencję. Aby przygotować chrupiące gofry, potrzebujemy:
- 2 szklanki mąki,
- 2 szklanki mleka,
- 2 jajka,
- łyżkę cukru,
- łyżeczkę proszku do pieczenia,
- ⅓ szklanki oleju,
- szczyptę soli.
Wszystkie składniki należy umieścić w misce, a następnie zmiksować np. za pomocą miksera do uzyskania jednolitej masy. W tym samym czasie rozgrzewamy gofrownicę. Najlepsze gofry wychodzą wtedy, gdy pieczemy je od 3 do 3,5 minuty. Oczywiście warto także zerknąć w instrukcję obsługi. Każdy producent podaje szczegółowe informacje dotyczące pieczenia gofrów.
Smak domowych gofrów można wzbogacić m.in. o bitą śmietanę, świeże owoce czy wszelkiego rodzaju kremy. Tradycjonaliści mogą wybrać dżem lub cukier puder. Najlepiej jeśli każdy z domowników sam stworzy kompozycję składników, którą lubi najbardziej. Smacznego!
[product id="10379, 10380"]