bokono.pl
Deska do krojenia - jaka najlepsza: drewniana czy szklana?
Deska do krojenia - jaka najlepsza: drewniana czy szklana?

Jaka deska do krojenia będzie najlepsza?

Przed zakupem nowej deski kuchennej, warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi na rynku produktami i zwrócić uwagę na ich najważniejsze cechy, które pomogą nam w znalezieniu modelu idealnego. Oczywiście nie chodzi o to, aby wybór, a przede wszystkim podjęcie ostatecznej decyzji zajęło nam dużo czasu. Przed zakupem  pamiętajmy jednak o kilku ważnych aspektach. Aktualnie na rynku znajdziemy ogromną ilość desek, co nie ułatwia znalezienia tego wyjątkowego produktu. Poszczególne modele różnią się między sobą m.in.: materiałem, z którego zostały wyprodukowane, wielkością, sposobem czyszczenia i wykończenia oraz formą. Nie da się ukryć, że w tej sytuacji szczególnie ważny jest aspekt higieny pracy, dlatego przed zakupem zwróćmy uwagę na to, czy model, w który planujemy wyposażyć naszą kuchnię, łatwo się czyści. Po drugie, nie możemy zapominać także o funkcjonalności i chodzi tu przede wszystkim o rozmiar. W domu, w którym posiłki przygotowuje się dla 4 osób, z pewnością sprawdzi się nieco większa deska kuchenna. Osoba, która mieszka samotnie i nie gotuje dość często, powinna zadowolić się mniejszym modelem. Warto dodać, że ciekawym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest inwestycja w zestaw desek do krojenia. Dzięki temu w naszej kuchni mamy do wyboru m.in.: narzędzia o różnych rozmiarach lub kolorach. 

Jak u babci, czyli deska drewniana do krojenia 

Deska do krojenia drewniana to wręcz królowa polskich kuchni. Czym bowiem zasłużyła sobie na to miano? Za jej wyjątkową pozycję odpowiada wygoda użytkowania, dostępność i niesamowita trwałość. Co więcej, te modele nie tępią noży. Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem modelu tego typu produktu, powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj drewna, z którego został on wykonany. Najbardziej wytrzymałe są deski kuchenne z dębu i buku. Na kolejnym miejscu znajdują się narzędzia z lipy, wiązu czy orzechu. Warto jednak dodać, że deska do krojenia drewniana ma także pewne minusy, zaliczamy do nich m.in. to, że pochłaniają one różne zapachy i kolory. Co powoduje, że po dość intensywnym użytkowaniu deska wygląda niezbyt estetycznie. Pamiętajmy o tym, że w te model wsiąka także woda, co jest niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli jednak zdecydujemy się na drewnianą deskę kuchenną, wycierajmy ją do sucha i od czasu do czasu przecieramy oliwą z oliwek. 

Warto także wspomnieć o produktach z bambusa. Deska bambusowa do krojenia jest twardsza od swojego drewnianego odpowiednika, a dodatkowo nie chłonie wody i zapachów. Jest lekka, odporna na uszkodzenia i ekologiczna. 

deska kuchenna

Nowość na rynku - deski szklane do krojenia 

Szklane deski do krojenia, które znajdziemy na rynku, są wykonane ze szkła hartowanego. Produkty ze szkła szybko wysychają i nie pochłaniają zapachów. Deski szklane do krojenia charakteryzują się odpornością na wysokie temperatury, dlatego możemy stawiać na nich np. gorące naczynia. Jedynym minusem jest fakt, że szybko tępią noże i jeden nieodpowiedni ruch może spowodować, że deska rozsypie się w drobny mak. Warto dodać, że większość modeli jest wyposażona w specjalne podkładki antypoślizgowe, których zadaniem jest zapobieganie przesuwaniu się deski. Ciekawą alternatywą jest także marmurowa deska do krojenia. Ten model z uwagi na swój wyjątkowy wygląd, przyda nam się także do serwowania przekąsek podczas rodzinnych spotkań. Niezależnie od tego, który model - drewniany czy szklany bardziej przypadł nam gustu, pamiętajmy o tym, że deski kuchenne muszą być zawsze czyste. W naszej kuchni powinno znaleźć się co najmniej kilka modeli, dobrze, aby każdy z nich służył nam np. do krojenia mięsa, a drugi był przeznaczony do warzyw i owoców. Zainwestuj w model, który niezależnie od materiału zapewni Ci wygodną pracę.  

[product id="24834, 12538, 3741, 23862, 10881, 13463" limit="50"]

Wybrane dla Ciebie
Salaterka Okrągła 23 cm Krzysztof Fryderyka
Salaterka Okrągła 23 cm Krzysztof Fryderyka
33,10 zł
Zestaw talerzy Boss Kolory ziemi Beżowy Lubiana 6 osób/18 el
Zestaw talerzy Boss Kolory ziemi Beżowy Lubiana 6 osób/18 el
389,99 zł 379,99 zł
Salaterka Okrągła 26 cm Krzysztof Fryderyka
Salaterka Okrągła 26 cm Krzysztof Fryderyka
45,34 zł
Kubek Morning Lubiana 250 ml
Kubek Morning Lubiana 250 ml
10,99 zł
- +
szt.
Talerz głęboki 22,5 cm Fryderyka Krzysztof
Talerz głęboki 22,5 cm Fryderyka Krzysztof
20,86 zł
Półmisek Owalny 24 cm Krzysztof Fryderyka
Półmisek Owalny 24 cm Krzysztof Fryderyka
40,99 zł
Salaterka Okrągła 16 cm Krzysztof Fryderyka
Salaterka Okrągła 16 cm Krzysztof Fryderyka
15,34 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium