bokono.pl
Jak utrzymać porządek w szafkach kuchennych?
Jak utrzymać porządek w szafkach kuchennych?

Świąteczne porządki w kuchni 

Porządki na święta Bożego Narodzenia nie należą do naszych ulubionych domowych obowiązków. Nic w tym dziwnego, czasami może dojść do ciekawych, a z drugiej strony nieprzyjemnych niespodzianek. Pamiętajmy o tym, aby nie marnować jedzenia, jeśli jednak w naszej lodówce znajdują się już przeterminowane produkty - po prostu je wyrzućmy. Pozostałe wiktuały należy umieścić w suchym i chłodnym miejscu. Aby rozmrozić lodówkę, należy odłączyć ją od prądu. 

Następnym krokiem są świąteczne porządki w szafkach i szufladach. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie prac porządkowych od góry i powolne przesuwanie się do dołu. Wszystkie produkty i przedmioty znajdujące się w środku warto wyjąć na stół. Z pewnością ilość przechowywanych tam rzeczy może nas zaskoczyć, ponieważ w toku użytkowania gromadzimy naprawdę wiele rzeczy, które po pewnym czasie okazują bezużyteczne. Świąteczne porządki to idealny moment na zweryfikowanie ich przydatności. Po dokonaniu odpowiedniej selekcji warto umyć dokładnie zarówno lodówkę, jak i szafki, aby następnie uporządkować i usystematyzować ich wnętrze. 

Organizer do szuflady - czy to dobra inwestycja? 

Współczesne meble kuchenne, w tym szuflady gwarantują nam wiele możliwości przechowywania. Co więcej, są niezwykle wygodne i z uwagi na to, wiele rodzin wybiera innowacyjne rozwiązania, a nie klasyczne szafki. Dzięki wygodnym systemom cargo i nowoczesnym organizerom w szufladach możemy schować nie tylko sztućce, ale także garnki, a nawet przyprawy. Aby gotowanie było proste, łatwe i przyjemne, wszystkie niezbędne przybory powinniśmy mieć pod ręką. Warto więc, aby sztućce, garnki i deski do krojenia miały swoje stałe miejsce. Takie rozwiązanie sprawi, że za każdym razem unikniemy ciągłego przemieszczania się po kuchni oraz nerwowych poszukiwań. W tym celu na rynku pojawiły się organizery do szuflad, które po wstawieniu pozwalają na przechowywanie nie tylko przyborów, ale także produktów w sposób wygodny i uporządkowany. 

Organizer do szuflady to element, który pomoże w utrzymaniu porządku. Dzięki temu rozwiązaniu przybory kuchenne nie będą zajmować zbędnego miejsca na blacie, czy przesuwać się po każdym otworzeniu szuflady. Nie da się także ukryć, że nowoczesne wkładki do szuflad są nie tylko bardzo estetyczne, ale także trwałe. Niektóre organizery są także wyposażone w specjalne maty antypoślizgowe, które ułatwiają przechowywanie. Maty sprawiają, że wszystkie przybory są na swoim miejscu. 

Wkłady do szuflad na sztućce 

porzadek w szufladzie kuchennej

Wkłady do szuflad na sztućce pozwalają segregować łyżki, widelce i noże. Dzięki temu sztućce będą zawsze łatwo dostępne i na swoim miejscu. Specjalnie wyprofilowane przegródki i podziałki sprawiają, że możemy w prosty i łatwy sposób rozmieścić akcesoria o różnym kształcie i rozmiarze. Wkład na sztućce to podstawowy organizer w każdej kuchni, który ułatwia gotowanie oraz serwowanie posiłków. 

Czy istnieje idealne miejsce na przechowywanie sztućców? Okazuje się, że tak - są to płytkie szuflady znajdujące się tuż pod blatem. Nieco niżej można umieścić te akcesoria, po które sięgamy rzadziej np. łyżki do zupy. Okazuje się, że świąteczne porządki mogą być dobrą wymówką do uporządkowania kuchennych szafek. A warto dodać, że ich organizacja nie należy do najprostszych zadań. Mądre i praktyczne zagospodarowanie przestrzeni powinno iść w parze z funkcjonalnym rozmieszczeniem wszystkich elementów wyposażenia.

[product id="24382, 25203, 24600, 24603, 25208, 25207"]

Wybrane dla Ciebie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium