bokono.pl
Jaki młynek do pieprzu i soli - elektryczny czy ręczny?
Jaki młynek do pieprzu i soli - elektryczny czy ręczny?

Klasyka w Twojej kuchni - pieprz i sól 

Sól i pieprz to dwie klasyczne przyprawy, które są dostępne w każdej kuchni. Okazuje się jednak, że tradycyjna sól kamienna, która znajduje się w większości domów, nie należy do najzdrowszych wariantów. Z uwagi na to powinniśmy ograniczyć jej spożywanie. Część osób z pewnością zastanawia się jaka sól do młynka będzie najlepsza. Sól kamienną możemy zastąpić jej himalajskim odpowiednikiem. Najlepszą postacią będą kryształki, które zmielimy w młynku. Pieprz to kolejna podstawowa potrawa używana w kuchni, jednak swoje walory smakowe uwydatnia najsilniej wtedy, gdy jest świeżo zmielony. Dlatego młynek do pieprzu i soli to niezbędne urządzenie w naszej kuchni, które pozwoli nam cieszyć się aromatycznymi daniami. 

Mielenie ręczne czy elektryczne? 

Rynek akcesoriów kuchennych jest naprawdę bogaty w różnego rodzaju młynki do pieprzu i soli. W dzisiejszych czasach są to niezwykle funkcjonalne urządzenia, które pozwalają nam na wzbogacenie aromatu potraw i użycie pełnych ziaren. To również gadżety o niebanalnym designie, które przyciągają uwagę i ozdabiają kuchnię. Wiele osób zastanawia się co wybrać - młynek do pieprzu elektryczny czy ręczny? Zarówno modele tradycyjne, jak i elektryczne są wykonane z różnych materiałów z zastosowaniem m.in. drewna, szkła lub innych tworzyw. Wykorzystywanie różnych surowców pozwala uzyskać ciekawe efekty. Młynki manualne to tradycyjne produkty, elektryczne zaliczamy do gadżetów nowoczesnych. Warto dodać, że planując zakup tego typu urządzeń, możemy wybierać także pomiędzy rodzajami żarna. Najczęściej są one ceramiczne lub stalowe. Pamiętajmy także o tym, aby dokładnie zapoznać się z opisem producenta, aby wiedzieć, jaki produkt kupujemy. 

Ręczny młynek do soli i pieprzu 

Ręczny młynek do soli i pieprzu zapewne większości z nas kojarzy się z drewnianą  obudową i korbką na górze. Niestety kilkanaście lat temu nasze mamy nie miały tak dużego wyboru, jak my aktualnie. Więc w większości domów to właśnie takie modele gościły w kuchni. Niestety sprawiały one sporo problemów - co chwilę się zacinały, a żeliwne trybiki wymagały ciągłego dosmarowywania. Współczesne młynki ręczne są dostępne w wielu modelach, stylach oraz niezliczonych barwach. Ich budowa jest zazwyczaj identyczna - ziarenka lub kryształki wsypuje się do górnego pojemniczka, a żarna wprowadza się w ruch za pomocą przekręcania urządzenia wokół własnej osi. Warto dodać, że w wielu manualnych urządzeniach za pomocą pokrętła możemy regulować grubość mielenia. Niezaprzeczalnym plusem jest także ich niska cena.  

Elektryczny młynek do soli i pieprzu 

Młynki elektryczne, które znajdziemy na rynku, wyglądem są bardzo zbliżone do swoich ręcznych odpowiedników. Jednak w przypadku modelu elektrycznego wystarczy nacisnąć, a następnie przytrzymać odpowiedni guzik, aby urządzenie zaczęło rozdrabniać nasze ulubione przyprawy. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy doprawiamy duże ilości jedzenia. Elektryczne młynki do soli i pieprzu są dostępne w wielu stylach i wariantach kolorystycznych. Co więcej, te modele są także łatwe w konserwacji, a do napędu zazwyczaj wystarczą nam dwie baterie. 

młynki do przypraw bokono

Na co zwrócić uwagę przed zakupem młynka do pieprzu? 

Jeśli zastanawiamy się jaki młynek do pieprzu kupić zwróćmy uwagę przede wszystkim na obudowę konkretnego produktu. Niestety nawet najlepszy mechanizm nie gwarantuje nam bezproblemowej pracy, jeżeli trwałość obudowy pozostawia wiele do życzenia. Niezwykle ważna jest także wielkość urządzenia, którą należy dopasować do własnych potrzeb. Aktualnie modele elektryczne są wyposażone w dodatkowe funkcje takie jak automatyczne wyłączanie lub możliwość zaprogramowania na odpowiedni tryb pracy. 

 [product id="13102, 12685, 11773, 3293, 11402, 11148"]

Wybrane dla Ciebie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium