bokono.pl
Metalowy plastikowy a może materiałowy? Jaki kosz na pranie wybrać?
Metalowy, plastikowy a może materiałowy? Jaki kosz na pranie wybrać?

Kosz na bieliznę - podstawowe informacje 

Najlepszy sposób na brudną bieliznę? Kosz na pranie! Dlaczego warto zainwestować w taki pojemnik? Przede wszystkim z uwagi na to, że jest to praktyczny element, który świetnie maskuje wszystko to, co ma w środku, a z drugiej strony w łatwy sposób można go przenieść lub wyczyścić. Kosze na pranie dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych różnią się wielkością, kolorami i są wykonane z różnych tworzyw. Dobrym rozwiązaniem są modele, które posiadają otwory ułatwiające wentylację. Jeśli jednak trafi nam się pojemnik z wkładem materiałowym, warto wybrać ten, który zagwarantuje cyrkulację powietrza. Najlepszym rozwiązaniem jest m.in. bawełna. 

W jakim miejscu najlepiej postawić kosz na pranie? 

kosz na pranie

Zazwyczaj kosz na pranie stoi w pobliżu pralki, czyli w łazience. Nawet jeśli to urządzenie znajduje się np. w kuchni, a tak czasami dzieje się w przypadku małych mieszkań to pojemnik na bieliznę powinien znajdować się w łazience. Kuchnia nie jest dobrym miejscem na przechowywanie odzieży. Okazuje się jednak, że modele, a przede wszystkim wymiary koszy umożliwiają postawienie ich w różnych miejscach. Do najczęściej wybieranych rozwiązań, zaliczamy: 

  • kosz na pranie do zabudowy - umieszczenie pojemnika na brudną odzież w zabudowie to świetne rozwiązanie, jednak nie jest możliwe w każdym domu czy mieszkaniu. Jednak przed zakupem należy zmierzyć szafkę, a następnie poszukać modelu o odpowiednich wymiarach, 
  • kosz na pranie na pralkę - ten model świetnie sprawdza się w przypadku osób mieszkających samotnie. Te pojemniki są zazwyczaj małe i po prostu odzież wszystkich członków rodziny nie zmieści się w małym koszu, 
  • wolnostojące kosze na pranie - te rozwiązanie jest najczęściej spotykane w domach. Wolnostojące kosze na pranie są umieszczane w łazienkach. W sklepach dostępne są modele o różnej wielkości i kolorach. Dzięki temu każdy może wybrać produkt, który najbardziej pasuje do charakterystyki wnętrza. 

Odpowiedni materiał wykonania - sprawdź czego potrzebujesz 

Brudne ubrania przeznaczone do prania w każdym domu zbierają się stopniowo. Jednak przed uruchomieniem pralki należy gdzieś to wszystko przechowywać. W tej sytuacji niezbędny jest właśnie kosz na pranie. Jak go dobrać? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę materiał, z którego został on wykonany. Największą popularnością cieszą się modele plastikowe i metalowe. Czym się charakteryzują? 

Plastikowy kosz na pranie 

Na samym początku należy zaznaczyć, że plastikowe kosze na pranie nieco straciły na popularności w ostatnim czasie. Z pewnością odpowiada za to fakt, że to tworzywo nie cieszy się w ostatnim czasie zbyt dobrą prasą. Część osób nie chce inwestować w te modele z uwagi na to, że kojarzą się im one z przedmiotami z dawnych lat. Okazuje się jednak, że nowoczesne modele nie przypominają już swoim wyglądem tandetnych produktów. Aktualnie plastikowe kosze na pranie wyróżniają się na tle innych m.in. bogatą kolorystyką i wzornictwem. 

Metalowy kosz na pranie 

Metalowe pojemniki na pranie są wybierane zdecydowanie rzadziej przede wszystkim z uwagi na swoją ciężką i masywną konstrukcję. W tym przypadku warto jednak pamiętać o tym, aby zainwestować w model ze stali nierdzewnej. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o pojawienie się korozji. Warto także pamiętać o tym, że są to bardzo wytrzymałe i odporne na szkodliwe warunki pojemniki. 

Kosze na pranie z materiału 

Aktualnie coraz więcej młodych osób decyduje się na lekkie i miękkie kosze na pranie z materiału. Nie da się ukryć, że jest to bardzo użyteczne rozwiązanie. Te torby dostępne w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego są bardzo praktyczne, a do tego pojemne. Co więcej, łatwo je także utrzymać w czystości. Dzięki temu, że są elastyczne, bez problemu można umieścić je np. pod zlewem. 

Kosz na pranie to jeden z tych elementów wnętrza, który z jednej strony nie wydaje się być najistotniejszy, choć tak naprawdę jest to podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Warto więc zadbać o to, aby model, w który zainwestujemy był funkcjonalny i dopasowany do wnętrza. 

[product id="27453, 12476, 25921, 26961, 27099, 25316"]

Wybrane dla Ciebie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium