bokono.pl
Patelnia teflonowa czy ceramiczna?
Patelnia teflonowa czy ceramiczna?

Czy istnieje najlepsza patelnia? 

Jeśli stoisz przed wyborem nowej patelni do swojej kuchni, zastanów się, do czego będzie ci ona służyć. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych znajdziemy modele, które różnią się między sobą nie tylko rozmiarem, lecz także powłoką. A to właśnie ona jest odpowiedzialna za utrzymanie patelni w dobrym stanie przez dłuższy czas. Podczas poszukiwań warto także przypomnieć sobie, jakie produkty najczęściej pojawiały się na naszej starej i wysłużonej patelni. Dzięki temu dowiemy się, który produkt będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Ciekawym rozwiązaniem jest także zakup kompletu patelni, w taki sposób będziemy w stanie smażyć lub dusić kilka potraw, lub składników jednocześnie. 

Patelnia z powłoką ceramiczną - co powinniśmy o niej wiedzieć? 

To, co wyróżnia patelnię ceramiczną to nieprzywierająca powłoka. Dno modelu ceramicznego jest wykonane np. z aluminium, a nieprzywierająca powłoka składa się m.in. z gliny oraz innych naturalnych materiałów, które podczas procesu tworzenia są wypalane w wysokich temperaturach. Warto dodać, że cały proces produkcji powłoki ceramicznej jest nie tylko ekologiczny, lecz także całkowicie nieszkodliwy dla środowiska. Ogromną zaletą patelni z powłoką ceramiczną jest fakt, że nagrzewa się równomiernie. Dzięki temu nie znajdziemy na jej powierzchni zarówno ciepłych, jak i zimnych punktów. Kolejnym plusem jest fakt, że jej śliska powierzchnia uniemożliwia przywieranie potraw, a dodatkowo ten model jest odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania. Jeśli zainwestujemy w taki model, mamy pewność, że patelnia długo podtrzyma ciepło potrawy. Patelnie ceramiczne możemy stosować na gazowej kuchni elektrycznej i na płytach ceramicznych. Wszystkie modele tego typu są także odporne na chemiczne środki czystości, co jest kolejną zaletą tych produktów. 

Patelnie teflonowe nadal popularne 

Patelnie teflonowe to najchętniej i najczęściej wybierane przez Polaków naczynia do smażenia. Na korzyść tych modeli wpływa z pewnością fakt, że są lekkie, poręczne i łatwo dostępne, a dodatkowo, ich zakup nie wiąże się z nadszarpnięciem domowego budżetu. Patelnie z powłoką teflonową spodobają się także osobom dbającym o sylwetkę, ponieważ smażenie na niej może odbywać się z dodatkiem minimalnej ilości tłuszczu. Co na temat wad? Głównym minusem jest z pewnością łatwość zarysowania. W miejscach, które zostaną zarysowane, teflon zanika, co powoduje, że od tej chwili, w konkretnym miejscu nasze potrawy będą się przypalać. W takiej sytuacji warto wyrzucić zużyty model i zainwestować w nową patelnię. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że model teflonowy posłuży nam przez co najmniej kilka lat. Z uwagi na to, podczas smażenia powinniśmy korzystać z drewnianych lub silikonowych łopatek. 

patelnia z pokrywką

Co wybrać - patelnię teflonową czy ceramiczną? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i w ogromnym stopniu jest uzależniona od naszych osobistych preferencji. Każdy fan gotowania powinien wiedzieć, które właściwości podczas gotowania są dla niego ważniejsze. Dzięki temu, z pewnością wybierze on produkt, który posłuży mu przez lata. 

[product id="12300, 10922, 10785, 9183,4861, 13705"]

Wybrane dla Ciebie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium