bokono.pl
Pielęgnacja stóp – dbaj o nie cały rok!
Pielęgnacja stóp – dbaj o nie cały rok!

Jak dbać o stopy – bez dobrego kremu ani rusz!

Świadoma pielęgnacja stóp jest krokiem do sukcesu. Co jednak się kryje pod pojęciem świadoma? Otóż chodzi na przykład o to, jak traktujesz swoje stopy – czy przez kilkanaście godzin dziennie nosisz skarpetki wykonane ze sztucznych materiałów, czy preferujesz wysokie obcasy na co dzień oraz czy w twojej kosmetyczce jest miejsce na krem do stóp.

zadbaj o swoje stopy

Oczywiście odpowiedź na ostatnie pytanie powinna brzmieć: tak! Jeśli jednak szukasz kremu, to dobierz go do swoich potrzeb. Do wyboru masz krem do stóp nawilżający, regenerujący, zmiękczający, odświeżający, odżywczy oraz antybakteryjny. Bardzo pomocne w pielęgnacji stóp są produkty z mocznikiem w składzie, z panthenolem, alantoiną, aloesem, olejkami i masłami. Jeśli zaś zależy ci na odświeżeniu, wówczas świetnie się sprawdzi olejek miętowy i olejek z drzewa herbacianego, a jeśli na wygładzeniu i ujędrnieniu, to witamina A, kwas glikolowy oraz śluz ślimaka.

Podpowiedź: najlepsze efekty uzyskasz nie tylko dzięki regularnej aplikacji kremu, ale też nakładając grubszą warstwę na noc (raz w tygodniu), tak by cenne substancje miały czas się wchłonąć.

Złuszczanie naskórka, czyli jak używać pumeksu i jak używać ścinaka i tarki do pięt?

Drugim krokiem dbania o stopy jest złuszczanie martwego naskórka. Zaleca się co najmniej raz w tygodniu zastosować peeling (drobnoziarnisty, gruboziarnisty enzymatyczny lub kwasowy), który nie tylko pozwoli zniwelować szorstkość, ale też, który doskonale przygotuje skórę na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kremie.

Częstym pytaniem jest też, jak używać pumeksu i tarki do pięt oraz czy ścieranie naskórka powinno się odbywać na sucho, czy na mokro. Zdecydowanie odradza się robienie tego na mokro, podczas kąpieli czy prysznica, kiedy naskórek jest rozmoczony i może dość do zbyt mocnego starcia, prowadzącego na przykład do intensyfikacji procesu rogowacenia. Nie przesadzaj też z częstotliwością – raz na 1,5-2 tygodnie wystarczą.

Natomiast jeśli chodzi o narzędzie, to tarkę łatwiej utrzymać w czystości aniżeli pumeks, w którego porach gromadzą się resztki naskórka. Zaopatrz się w tarkę dwustronną (dla każdego domownika po oddzielnej sztuce), tak by dopasować jej ziarnistość i stopień ścierania do kondycji skóry stóp.

Kolejna podpowiedź: nie przechowuj tarki ani pumeksu blisko umywalki albo na wannie lub przy kabinie prysznicowej. Wilgotne warunki są idealną pożywką dla bakterii i grzybów. Do tego po każdym użyciu zdezynfekuj te akcesoria.

piekne stopy

Co musisz wiedzieć o pielęgnacji paznokci u nóg?

Miej świadomość, że zadbane stopy to nie tylko pięty, ale również paznokcie. Regularnie je przycinaj (sprawdź nasze obcinacze do paznokci), tak by buty ich nie uciskały, bo wówczas mogą stać się kruche i łamliwe. Istotny jest jeszcze sam proces przycinania – absolutnie nie przy skórze, żeby uniknąć skaleczenia. Niewskazane jest również zaokrąglanie boków, płytka powinna być bardziej kwadratowa, łopatkowa. W ten sposób masz szansę uniknąć bolesnego wrastania paznokci u stóp. Zwróć też uwagę, by dokładnie oczyszczać przestrzeń pod paznokciami.

Jak widać, pielęgnacja stóp nie jest wcale tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Skorzystaj z naszych porad, a utrzymasz swoje stopy w świetnej kondycji przez cały rok. Pamiętaj, że usuwanie zrogowaciałego naskórka z pięt to must have przez cały rok. Powodzenia!

 [product id="25694, 25741, 25630, 25698, 25763, 25736"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium