bokono.pl
Półka na buty czy organizer? Co jest lepszym rozwiązaniem?
Półka na buty czy organizer? Co jest lepszym rozwiązaniem?

Czy przechowywanie butów ma znaczenie?

Najpierw wybieramy idealny model, kolor i rozmiar butów, potem przymierzamy, kupujemy, a następnie mamy je już w swoim domu i… rzucamy byle jak do szafki, szafy czy zostawiamy w przedpokoju. Takie działania sprawiają, że obuwie niszczy się, brudzi i rysuje, a dodatkowo jeszcze pojawiają się odkształcenia i zagniecenia w zupełnie przypadkowych miejscach.

Nie ma wątpliwości, że odpowiednie przechowywanie butów mocno wpływa na ich stan oraz żywotność. O ile jeszcze klapki czy sandały nie mają specjalnych wymagań, o tyle już obuwie sportowe, botki, kozaki i szpilki już tak. Każde z nich powinno mieć swoje miejsce, przy czym dobrze sprawdza się zachowanie sezonowości, czyli między innymi schowanie butów zimowych na czas wiosny i lata. Jakie triki warto zastosować, by uporządkować swoją kolekcję i zapewnić jej właściwe warunki? Sprawdziliśmy to!

Półka na buty — tak, ale z organizerami

Półka na buty, bez względu na to czy w oddzielnej szafce, czy w dużej szafie w przedpokoju, zawsze jest dobrym rozwiązaniem, o ile utrzymujemy w niej porządek. Sięgnijmy zatem po bardzo praktyczny i pomocny gadżet, jakim jest organizer na buty. Dzięki niemu możemy bez żadnego uszczerbku układać jeden but na drugim. W ten sposób nie tylko pięknie wyeksponujemy każdą parę, ale też zaoszczędzimy dużo miejsca. 

Występują w kilku rozmiarach — na obuwie damskie, męskie oraz dziecięce. Nie trzeba przy tym obawiać się, że buty będą się ześlizgiwały, gdyż organizery mają specjalną kropkowaną stopę. Dodatkowo można umieścić na nich nie tylko buty na płaskim obcasie, ale również na wysokim — górny poziom ma specjalne wgłębienie, więc szpilki trzymają się dokładnie na swoim miejscu. Organizery są solidne i wygodne, a ich wyjmowanie z półki ułatwia specjalny haczyk.

Organizer — przezroczysty pojemnik na buty

Jak już wyżej wspomnieliśmy, warto mieć pod ręką wyłącznie buty na aktualny sezon. Nie ma sensu trzymać botków czy kozaków latem, kiedy wiadomo, że na pewno ich nie założymy, i odwrotnie — sandałków zimą. Dodatkowo zajmują one cenną powierzchnię. 

Idealne będą organizery w formie pojemników z pokrywą zamykaną na klik. Włożymy do nich jedną parę lub kilka mniejszych. Dzięki temu zyskamy pewność, że nic się nie zniszczy, nawet jeśli położymy na taki pojemnik kolejny albo przykryjemy go innymi rzeczami. Tego typu organizery na buty celowo są w całości przezroczyste, by zawsze widzieć, co schowaliśmy do środka. Pamiętajmy, że w przypadku obuwia z wysoką cholewką dobrze jest wcześniej ją trochę wypchać.

Regał na buty = porządek w przedpokoju

regał na buty do przedpokoju

Na koniec zwracamy uwagę na jeszcze jedną kwestię, tym razem dotyczącą przechowywania butów w przedpokoju, ale na widoku. Otwarty regał już w kilka sekund uporządkuje przestrzeń i zbierze w jedno miejsce porozrzucane na podłodze pary. Jest on idealny do codziennego obuwia, szczególnie gdy mamy za sobą spacer w deszczu lub śniegu, ale też do obuwia odwiedzających nas gości. 

Regały na buty występują w różnych konfiguracjach. Mamy do wyboru dwa poziomy, ale i pięć, a nawet dziesięć. Ponadto mogą być rozbudowane o specjalne miejsce dla botków i kozaków. To praktyczny mebel, który bez problemu dopasuje się do każdej aranżacji.

Pamiętajmy — właściwie przechowywanie butów jest jednym z gwarantów utrzymania ich w dobrym stanie. Nie ryzykujmy, tylko sięgnijmy po stojaki i organizery na buty, które nam w tym pomogą!

[product id="24166, 9188, 24164, 27182, 26692, 26693 "]

Wybrane dla Ciebie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium