bokono.pl
Przygotuj dom na święta - niezbędne akcesoria do sprzątania
Przygotuj dom na święta - niezbędne akcesoria do sprzątania

Jak zaplanować świąteczne porządki? 

Nie da się ukryć, że największym problemem związanym ze świątecznymi porządkami jest nawarstwienie się obowiązków. Większość rodzin odkłada generalne sprzątanie na później, przez co trudno zdążyć z przygotowaniami na czas. Dlatego warto pamiętać o tym, że odpowiednie zaplanowanie działań pomoże nam uniknąć niepotrzebnego stresu. Na samym początku można rozpocząć od np. mycia okien, jednak w tym przypadku musimy trafić także na dobrą pogodę. Wygląd okien zmienią świeże firany i zasłony. Po umyciu okien należy przejść do generalnych porządków w poszczególnych pomieszczeniach. Nie można zapomnieć także o jednej podstawowej zasadzie - do następnego pokoju przechodzimy wyłącznie wtedy, gdy uznamy, że porządki we wnętrzu, które aktualnie sprzątamy, są zakończone. 

Akcesoria do sprzątania domu - w co warto zainwestować? 

Niestety niewiele osób lubi sprzątać. Większość twierdzi, że wszelkiego rodzaju porządki to mało przyjemny obowiązek. Z uwagi na to, wiele osób robi wszystko, aby uniknąć sprzątania. Na szczęście aktualnie na rynku znajdziemy innowacyjne akcesoria do sprzątania, które ułatwiają te czynności i sprawiają, że ścieranie kurzy czy zmywanie podłóg jest szybkie, łatwe i przyjemne. 

Mop - obowiązkowy sprzęt do czyszczenia podłogi 

Nie da się ukryć, że podłoga to miejsce, które najszybciej ulega zabrudzeniom. To właśnie tam osadza się kurz, resztki jedzenia, a także brud, który przynosimy, przychodząc do domu. Aby regularnie dbać o czystość w naszych wnętrzach warto mieć w zanadrzu specjalne akcesoria do takich zadań. Mop to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż ścierka, jeśli chodzi o mycie podłogi. Aktualnie zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy bez problemu różne modele tych akcesoriów, w tym m.in. mop obrotowy czy ze spryskiwaczem. Dzięki temu każdy z nas jest w stanie wybrać optymalne rozwiązanie do konkretnego zastosowania. 

mycie podlogi mopem

Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, powinniśmy zainwestować w produkty z wiadrem, które umożliwiają odciskanie końcówki mopa. Takie rozwiązanie sprawi, że podłogi w całym domu będą błyszczeć na święta. Mopy ze spryskiwaczem oraz płaskie modele to akcesoria, które sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach. Jeśli zaś przygotowujemy się na wielkie świąteczne porządki, powinniśmy mieć w szafie dodatkowy wkład do mopa, który zagwarantuje nam czyste podłogi w każdym pomieszczeniu. Podczas intensywnego sprzątania może okazać się, że nasz wkład zużył się szybciej, niż się tego spodziewaliśmy. 

Ściereczki z mikrofibry w walce z kurzem  

Okazuje się, że ściereczki z mikrofibry na dobre zagościły w naszych domach. Te akcesoria do sprzątania dzięki swojej wyjątkowej strukturze poradzą sobie z czyszczeniem szkła, drewna, a nawet ceramiki. Nie da się ukryć, że to właśnie szeroka gama zastosowań jest największą zaletą ściereczek z mikrofibry. Warto także dodać, że materiał, z którego produkuje się te akcesoria do sprzątania, dobrze zbiera kurz i brud, co sprawia, że nie musimy przesadnie się męczyć, aby doprowadzić konkretne powierzchnie do porządku. Kolejną zaletą ściereczek z mikrofibry jest fakt, że te produkty nie wymagają użycia żadnych detergentów. Do sprzątania wystarczy nam wyłącznie woda - to bardzo ekologiczne rozwiązanie. 

Świąteczne porządki polegające na sprzątaniu całego domu nie należą do najłatwiejszych czynności. Dlatego warto zainwestować w niezbędne akcesoria do sprzątania, a następnie podzielić sobie to zadanie na kilka etapów. Dzięki temu mamy gwarancję, że przejdziemy przez ten “proces” na spokojnie i bez żadnych problemów. 

[product id="25265, 20444, 25296, 25265, 25267, 24768, 24777, 24772, 24786"]

Wybrane dla Ciebie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium