bokono.pl
Serwisy obiadowe - z porcelany czy ceramiki?
Serwisy obiadowe - z porcelany czy ceramiki?

Dlaczego warto zainwestować w serwis obiadowy? 

Wysokiej jakości serwis obiadowy to główna atrakcja, a z drugiej strony dekoracja wielu stołów. Dzięki tym wyjątkowym kompletom serwowane potrawy przyciągają wzrok i nabierają wyjątkowego charakteru. Co więcej, elegancka zastawa stołowa podnosi wartość estetyczną przygotowywanych posiłków, a z drugiej strony pozytywnie wpływa na wystrój oraz atmosferę panującą we wnętrzu. Nie ulega więc wątpliwości, że w każdym domu powinien znaleźć się serwis obiadowy, który będzie świetnie się prezentował podczas wielu okazji. 

Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę przy wyborze zastawy stołowej? Najważniejszy jest materiał, z którego wykonano komplet naczyń. Na rynku mamy do wyboru m.in. elementy szklane, ceramiczne i porcelanowe. Kolejnym aspektem jest stylistyka serwisu - warto dopasować ją do aranżacji wnętrza. Nie da się jednak ukryć, że aktualnie najpopularniejsze są zastawy z ceramiki lub porcelany. Czym różnią się między sobą te materiały? Który będzie lepszym rozwiązaniem? A co z wielkością serwisu obiadowego? 

Kilka słów o ceramice

Ceramika towarzyszy ludziom od tysięcy lat. Jest to tworzywo, które otrzymuje się przez wypalanie precyzyjnie uformowanej gliny. To właśnie w czasach prehistorycznych odkryto, że jest ona bardzo plastyczna, a dodatkowo łatwa w przetwarzaniu. Warto także dodać, że nazwa ceramiki wywodzi się z języka greckiego, a dokładniej ze słowa keramikos, co oznacza ziemię, glinę. Oczywiście na przełomie lat proces wytwarzania tego typu wyrobów znacznie ewoluował. Chodzi tu przede wszystkim o technikę wypalania czy zdobienia. To wszystko sprawia, że aktualnie mamy do wyboru co najmniej kilka różniących się od siebie rodzajów ceramiki. 

Co warto wiedzieć o porcelanie? 

To właśnie porcelana jest uważana za jeden z najszlachetniejszych rodzajów ceramiki. Co więcej, aktualnie naczynia wykonane z tego materiału można znaleźć w wielu domach. Z pewnością odpowiada za to fakt, że ta odmiana ceramiki jest wytrzymała i charakteryzuje się odpornością na wilgoć. Nie da się ukryć, że porcelana to uniwersalny materiał, który znajdzie zastosowanie w każdym domu. 

Zestaw obiadowy na 12 osób - czy to praktyczne rozwiązanie? 

Przed zakupem kompletu obiadowego należy wziąć pod uwagę jego wielkość. Co prawda inna ilość naczyń sprawdzi się w przypadku pary, a inna u kilkuosobowej rodziny. Nie da się jednak ukryć, że w każdym domu powinno znaleźć się miejsce na “dodatkową” ilość naczyń, ponieważ czasami dość niespodziewanie może odwiedzić nas więcej niż kilku gości. Dość często w takiej niespodziewanej sytuacji jesteśmy wręcz zmuszeni do podawania posiłków na różnych i niepasujących do siebie talerzach, półmiskach itd. Z uwagi na to optymalnym rozwiązaniem wydaje się być inwestycja w serwis obiadowy na 12 osób. Dzięki temu mamy pewność, że zestaw naczyń pozwoli zaserwować uroczysty rodzinny obiad w gronie kilkunastu osób. 

Serwis obiadowy z porcelany czy ceramiki - co wybrać? 

Jak już wcześniej wspomniano, w polskich domach najczęściej można spotkać ceramiczne i porcelanowe serwisy obiadowe. Z pewnością odpowiada za to fakt, że oba tworzywa są popularne i chętnie wykorzystywane do produkcji naczyń obiadowych. Warto jednak odpowiednio o nie dbać, wyłącznie wtedy będą służyć nam na lata. Aktualnie w sklepach stacjonarnych oraz internetowych można znaleźć zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne serwisy wykonane z porcelany lub ceramiki. 

Komplet obiadowy można znaleźć w każdym domu. Eleganckie naczynia to synonim luksusu oraz domowego prestiżu. Dodatkowo są uzupełnieniem wystroju wnętrza, a serwowane w nich potrawy nabierają wyjątkowego charakteru.

[product id="26742, 27003, 27077"]

Wybrane dla Ciebie
Salaterka Okrągła 23 cm Krzysztof Fryderyka
Salaterka Okrągła 23 cm Krzysztof Fryderyka
33,10 zł
Zestaw talerzy Boss Kolory ziemi Beżowy Lubiana 6 osób/18 el
Zestaw talerzy Boss Kolory ziemi Beżowy Lubiana 6 osób/18 el
389,99 zł 379,99 zł
Salaterka Okrągła 26 cm Krzysztof Fryderyka
Salaterka Okrągła 26 cm Krzysztof Fryderyka
45,34 zł
Kubek Morning Lubiana 250 ml
Kubek Morning Lubiana 250 ml
10,99 zł
- +
szt.
Talerz głęboki 22,5 cm Fryderyka Krzysztof
Talerz głęboki 22,5 cm Fryderyka Krzysztof
20,86 zł
- +
szt.
Półmisek Owalny 24 cm Krzysztof Fryderyka
Półmisek Owalny 24 cm Krzysztof Fryderyka
40,99 zł
Salaterka Okrągła 16 cm Krzysztof Fryderyka
Salaterka Okrągła 16 cm Krzysztof Fryderyka
15,34 zł
Organizer Seoul XL Szary Plast Team
Organizer Seoul XL Szary Plast Team
11,99 zł
- +
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium