bokono.pl
Waga łazienkowa - niezbędny gadżet w każdym domu
Waga łazienkowa - niezbędny gadżet w każdym domu

Najpopularniejsze rodzaje wag łazienkowych 

Jak wybrać wagę łazienkową? Czy istnieją jakieś konkretne kwestie, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem? Okazuje się, że tak. Na samym początku warto zastanowić się, jaki typ urządzenia będzie dla nas najlepszy. W sklepach zazwyczaj dostępne są dwa rodzaje - mechaniczne i elektroniczne. Warto nieco przyjrzeć się nieco bliżej każdemu z nich, aby wiedzieć, które rozwiązanie będzie bardziej nam odpowiadać. 

Waga łazienkowa mechaniczna 

Mechaniczna waga łazienkowa charakteryzuje się analogowym mechanizmem działania. Większość dostępnych na rynku modeli jest wyposażona w tarczę z podziałką i wskazówką, która porusza się pod wpływem obciążenia. Jedną z największych zalet sprzętów mechanicznych jest odporność na wodę oraz nieskomplikowany mechanizm działania. Warto zwrócić uwagę także na względy ekonomiczne. Te wagi łazienkowe nie wymagają zasilania bateriami. Jedynym minusem tych urządzeń jest niska precyzja pomiaru. Niestety w niektórych przypadkach wynik może różnić się nawet o kilogram. Z pewnością jest to istotny fakt dla osób w trakcie odchudzania. 

[product id="12864, 25111, 1394 "]

Waga elektroniczna łazienkowa 

Elektroniczne wagi łazienkowe cieszą się od pewnego czasu sporą popularnością. Modele dostępne na rynku posiadają cyfrowy układ, który podaje dokładną wagę ciała. Co więcej, urządzenia elektroniczne są zazwyczaj wyposażone w dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest np. analiza składu ciała. Wagi z taką opcją z pewnością przypadną do gustu osobom na diecie. Dzięki temu mogą oni kontrolować, w jaki sposób oraz w jakim tempie zmienia się ilość tkanki tłuszczowej, oraz mięśni. Jedynym minusem jest fakt, że bateria od czasu do czasu wymaga zmiany i z uwagi na to, mogą pojawiać się także przekłamane wyniki. 

Dobra waga łazienkowa - na jakie parametry warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Oprócz wyboru rodzaju warto zwrócić uwagę także na inne kwestie, które będą pomocne podczas korzystania z wagi łazienkowej. Niezbędna jest informacja o podstawowych parametrach, które wpływają na komfort codziennego użytkowania. Na samym początku warto zwrócić uwagę na zakres pomiaru. Chodzi tutaj o wyrażoną w kilogramach minimalną i maksymalną wartość. Najczęściej dostępne na rynku modele ważą obciążenia do 120-150 kilogramów. Kolejnym aspektem jest precyzyjność pomiaru. Aktualnie mechaniczne wagi łazienkowe cechują się dokładnością do 500 gramów. Jeśli chodzi o ich elektronicznie odpowiedniki, tutaj można liczyć na precyzyjność pomiaru do 50 gram. 

waga do łazienki

Kształt, rozmiar i materiał 

Oprócz wyżej wymienionych kwestii niezwykle istotny jest także kształt, rozmiar i materiał. Warto jest mieć na uwadze fakt, że choć wagi plastikowe są najlżejsze, to są też najmniej wytrzymałe. Największą popularnością cieszą się modele wykonane z hartowanego szkła, które są trwałe, a dodatkowo wyglądają niezwykle estetycznie. Część osób decyduje się na drewnianą wagę łazienkową, jednak wybierając ten materiał, należy sprawdzić, czy jest ona odporna na wilgoć. Jeśli chodzi o rozmiar i kształt, to te dwie kwestie należy dopasować do swoich potrzeb. Z uwagi na bezpieczeństwo warto przyjrzeć się budowie i poszukać antypoślizgowej powierzchni. Ten element gwarantuje stabilność nawet wtedy, gdy na płytkach w łazience pojawi się trochę wody.  

Jak wspomniano na początku, waga łazienkowa sprawdzi się zawsze. Nie tylko u osób dbających o swoją formę. Jednak przed zakupem należy wziąć pod uwagę wszystkie kwestie wymienione w powyższym tekście. Wyłącznie wtedy będziemy zadowoleni z zakupu, a pieniądze nie zostaną wyrzucone w błoto. 

 

Wybrane dla Ciebie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium