bokono.pl
Wybieramy termos obiadowy który długo trzyma ciepło
Wybieramy termos obiadowy który długo trzyma ciepło

Termos na herbatę a termos obiadowy - różnice  

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy termosem na herbatę, a jego obiadowym odpowiednikiem to nie ma ich zbyt wiele. Oba sprzęty są zazwyczaj wykonane w tej samej technologii - produkuje się je ze stali, a za odpowiednią izolację jest odpowiedzialna tzw. próżnia techniczna. Jedyną kwestią, która odróżnia te dwa rodzaje, jest kształt termosu. Produkty przeznaczone do przechowywania obiadu są przede wszystkim niższe i szersze. Charakteryzują się także szerszym wlewem, dzięki któremu mamy możliwość bezproblemowego wkładnia i wyjmowania posiłku. Szeroki wlew sprawdza się także podczas czyszczenia termosu - resztki obiadu dość często bywają problematyczne, jeśli chodzi o ich usunięcie. 

Jaki termos obiadowy wybrać? 

Przed zakupem termosu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które będą pomocne w wyborze modelu idealnego. Jak więc wybrać termos obiadowy, który długo trzyma ciepło? Jednym z podstawowych kryteriów jest pojemność naczynia. Aktualnie w sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy ogromną różnorodność, jeśli chodzi o objętość termosów. Możemy wybierać w produktach mieszczących od 0,35 l aż do nawet 5 l. Mały termos obiadowy to idealne rozwiązanie dla osób z przeciętnym apetytem. Pamiętajmy jednak o tym, aby wielkość była dopasowana do naszych preferencji, ponieważ okazuje się, że gdy termos nie jest do końca uzupełniony, posiłek wychładza się szybciej. Kolejną ważną kwestią jest czas trzymania temperatury. Warto pamiętać o tym, że czasami może być on nieco zawyżony przez producenta, ponieważ maksymalny czas utrzymania wysokiej temperatury to około 5-6 godzin. Ciekawostką jest fakt, że termosy niższą temperaturę mogą utrzymywać nawet 2 razy dłużej. Przed zakupem warto także prześledzić opinie użytkowników w internecie lub po prostu zapoznać się z rankingami dotyczącymi tego typu produktów. 

termos na jedzenie

Dobra szczelność to podstawa  

Okazuje się, że nie tylko odpowiednia pojemność oraz właściwości termiczne to najważniejsze kwestie podczas zakupu. Dobra szczelność to kolejna funkcja, którą powinien charakteryzować się pojemnik na obiad trzymający ciepło. Dlaczego jest ona tak ważna? Z pewnością nikt z nas nie chce, aby korzystanie z termosu obiadowego skończyło się katastrofą. Niestety rozlany obiad w samochodzie czy torbie to niepotrzebny stres, którego warto uniknąć. Z uwagi na to, warto zainwestować w model z podwójną zakrętką, takie rozwiązanie sprawia, że ciepło nie ucieka górą. Co więcej, szczelny pojemnik to gwarancja utrzymania właściwej temperatury dań. 

Termos obiadowy - gdzie kupić? 

Jeśli zależy nam na tym, aby duży termos obiadowy służył nam przez lata, powinniśmy zainwestować w produkty od renomowanych producentów. To właśnie wtedy mamy pewność, że wybrane przez nas naczynie charakteryzuje się wysoką jakością, jeśli chodzi o wykorzystane materiały. Teoretycznie wszystkie akcesoria, które są aktualnie wypuszczane na rynek, powinny spełniać określone wymogi bezpieczeństwa, jednak musimy mieć na uwadze fakt, że te najtańsze mogą pochodzić z niepewnych źródeł. 

[product id="12051, 13677, 13672, 11510, 12070, 24381"]

Wybrane dla Ciebie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium